Start
 
 
Czwarty Zlot Pojazdów Zabytkowych zakończony PDF Drukuj E-mail
Napisał Chrisek   
środa, 13 lipiec 2011
     W sobotę oraz niedzielę na boisku LKS bawili się miłośnicy starych pojazdów . Tegoroczny zlot przebiegał w miłej atmosferze lecz w deszczowej pogodzie, goście bawili się pod namiotem gdzie przygotowanych było wiele atrakcji. W sobotę po rejestracji trzy członowa grupa pojazdów udała się w stronę Darkviczek (Czechy) celem zwiedzania bunkrów z tego miejsca należą się podziękowania dla Muzeum za darmowe udostępnienie i oprowadzenie. Pozostałe atrakcje czyli spływ kajakowy dla odważnych nie odbył się ze względu na wysoki stan rzeki Odry . Około godz.17:00 wszystkie pojazdy zaparkowały na płycie boiska. Kierowcy i pasażerowie udali się na posiłek by później mieć siły do zabawy i wspólnego biesiadowania. Wieczór umilał nam występ zespołu DUET KARO oraz MEDIUM SILESIAN GRUP z Niemiec natomiast na przygotowanym torze można było posmakować jazdy prawdziwym MONSTER TRUCKIEM co było bardzo ciekawe dla dzieci. Grupa zmotoryzowanych gości bardzo dobrze się bawiła a dla zmęczonych czekał bus który odwoził ich do hotelu. Niedziela była deszczowa od samego rana ale to nie odstraszyło uczestników ponieważ ze względu na pogodę wszystkie konkurencje odbyły się pod dachem . Po niedzielnym obiedzie zostały podliczone punkty i przystąpiono do podziału pucharów .Oprócz nagród za konkursy udekorowano najstarszego uczestnika zlotu którym był Franciszek Chlebisz z Olzy, by zawitać do Zabełkowa najdłuższą trasę miał do pokonania pan Stelmach Jan który przyjechał z Dortmundu na Mercedesie 190 SL, najładniejszym pojazdem zlotu była TATRA 57 z 1933r kierowana przez p. Romana Burka z Detmarowic. Po wręczeniu pucharów wszystkie pojazdy przejechały kolumną którą prowadził Monster Truck ulicami Chałupek i Zabełkowa co  zakończyło Zlotu . Po odprowadzeniu pojazdów na boisku goście dalej bawili się do wieczora. Podsumowując uważamy iż tegoroczny Zlot mimo deszczowej pogody należał do udanych za co należą się gorące podziękowania dla wszystkich którzy w jakikolwiek sposób służyli swoją pomocą . Na tegoroczny zlot do Zabełkowa zjechały 123 załogi co sugeruje że tego typu imprezy są potrzebne na naszym terenie. Podziękowania również dla sponsorów którzy wsparli w różny sposób naszą imprezę:
BANK SPÓŁDZIELCZY KRZYŻANOWICE
FIRMA ML MOBILE NAPRAWA POMP WTRYSKOWYCH DAMIAN WOLKA KOZIEGŁOWY
IMPACTO ANDRZEJ KACZOR
FERMA DROBIU GERARD FRANICA BIEŃKOWICE
FIRMA JAJ – POL STANOWICE
CZĘŚCI TIR HOLLAIN GRAŻYNA
EKOLAND ZABEŁKÓW
POLTENT WODZISŁAW
FIRMA BARTEX CHAŁUPKI
FIRMA STARUSZEK KRZYZANOWICE
Ostatnia aktualizacja ( środa, 13 lipiec 2011 )
Włamania i kradzieże PDF Drukuj E-mail
Napisał Chrisek   
wtorek, 12 lipiec 2011

Jak zabezpieczyć mieszkanie

Żadna Policja, nawet najskuteczniejsza nie ochroni w pełni naszego mienia, jeżeli sami nie będziemy o nie dbali! Dla przypomnienia kilka podstawowych zasad, jak zabezpieczyć własne mieszkanie i dom.


1) Najpewniejszym miejscem dla przechowywania pieniędzy, dewiz, cenniejszej biżuterii, akcji i obligacji jest bank. Amatorzy cudzego mienia stosunkowo szybko znajdują ukryte precjoza i pieniądze w różnego rodzaju bieliźniarkach, torebkach po cukrze, czy też za obrazami.

2) Nie zostawiaj kluczy pod wycieraczką, nie wieszaj ich także na szyi swej pociechy. Zabezpiecz należycie drzwi i okna swojego mieszkania, załóż dobre zamki. Wskazanym jest zamontowanie domofonu albo też instalacji świetlnej lub elektronicznej podłączonej do sąsiadów (z wzajemnością). Jeśli jesteś właścicielem domku jednorodzinnego, wykonaj solidne (lecz przejrzyste) ogrodzenie, kup psa, załóż oświetlenie na podwórku.

3) Zanotuj na kartce lub w podręcznym kalendarzyku marki i typy posiadanych urządzeń, ich cechy charakterystyczne oraz numery fabryczne (radio, telewizor, magnetowid, aparat fotograficzny, rower, itp.) Te, które nie posiadają numerów, oznacz swymi inicjałami lub np. numerem telefonu albo datą urodzenia (w przypadku kradzieży lub zagubienia łatwiej będzie można je rozpoznać i udowodnić, że są naszą własnością).

4) Nie afiszuj się swym bogactwem. Unikaj przygodnych znajomości, zwłaszcza zawieranych przy kieliszku, nigdy zaś w ten sposób poznanych ludzi nie zapraszaj do swego mieszkania, zwłaszcza jeśli mieszkasz samotnie.

5) Uważaj na kręcących się po klatkach schodowych i w pobliżu domu ludzi. Zainteresuj się nimi, zapytaj kogo szukają, przyjrzyj się im, by zapamiętać wygląd. Przezorność może uchronić przed kradzieżą mienie twoje lub sąsiadów, zaś spostrzeżenia mogą być przydatne policji, gdyby do włamania doszło.

6) Sprawdzaj tożsamość i wiarygodność obcych osób, przychodzących do twojego mieszkania np. w sprawie odkupienia starych zegarów lub książek, naprawy kaloryferów. Nie wpuszczaj bez uzasadnionych powodów nieznanych ci osób. Z policyjnych doświadczeń wynika, że prawie połowa kradzieży miała swój początek i źródło w nawiązywanych wcześniej tego typu kontaktach. Tacy niby-znajomi, nawet jeśli sami nie dokonują kradzieży, mogą przeprowadzać tzw. złodziejski wywiad i dzielić się ustaleniami z grupą, która dokonuje włamań.

7) Nie toleruj w swym bloku mieszkalnym (na klatce schodowej, w piwnicy lub na strychu) istnienia melin pijackich, skupiających ludzi z marginesu społecznego.

8) Współdziałaj zawsze z sąsiadami. Zwracaj uwagę także na ich mieszkanie. Podczas ich nieobecności interesuj się ludźmi stojącymi pod ich drzwiami, zwracaj uwagę na hałasy, niecodzienne odgłosy dochodzące z klatki schodowej, wynoszenie mebli lub sprzętów domowych przez osoby obce, którym nie towarzyszy nikt ze znanych sąsiadów.

9) Opuszczając na dłużej mieszkanie (wczasy, odwiedziny znajomych, pobyt w szpitalu) nie zostawiaj widocznych oznak swej nieobecności. Poproś sąsiadkę, by podlewała kwiaty, otwierała na krótko okna, opróżniała skrzynkę z korespondencji, wieczorem włączała na jakiś czas światło w kuchni lub w którymś z pokoi.

10) Ubezpiecz swoje mieszkanie, by w razie nieszczęścia chociaż częściowo mieć zrekompensowane straty.

http://www.zyjbezpiecznie.policja.pl/portal/zb/832/47422/Jak_zabezpieczyc_mieszkanie.html

Jeżeli zauważysz coś podejrzanego zadzwoń na 997, 112 lub do Komendy Powiatowej Policji Racibórz tel. 32 459 42 00 lub 32 459 42 55

Zapraszamy na zlot 2011 PDF Drukuj E-mail
Napisał Chrisek   
czwartek, 16 czerwiec 2011
Ostatnia aktualizacja ( czwartek, 16 czerwiec 2011 )
Dodruk gotowy PDF Drukuj E-mail
Napisał Chrisek   
piątek, 20 maj 2011
Dodruk monografii pt. "Zabełków od pradziejów do współczesności" - wydanie II poprawione, uzupełnione - jest gotowy. Książki można go nabyć pod adresem Zabełków ul. Jana 5
tel. 32 419 69 51

Turniej zapaśniczy w Zabełkowie PDF Drukuj E-mail
Napisał Chrisek   
poniedziałek, 28 marzec 2011
Image
Ostatnia aktualizacja ( poniedziałek, 28 marzec 2011 )
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 46 - 54 z 101