Start
 
 
PODZIĘKOWANIE PDF Drukuj E-mail
Napisał Chrisek   
piątek, 10 grudzień 2010
        Pragnę serdecznie podziękować wszystkim organizacjom społecznym oraz tym ludziom którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do zorganizowania drugiego już kiermaszu świątecznego. Podziękować należy również tym mieszkańcom oraz gościom którzy w to niezbyt ciepłe popołudnie przybyli pod namiot na parking kościelny korzystając z przygotowanych dobroci zarówno dla ducha jak i ciała . O tym że kiermasz był udany świadczy to iż w tym roku przygotowany był drugi ogrzewany namiot to miejsca i tak zabrakło. Oprócz tego że w gronie przyjaciół można było sobie poopowiadać i poplotkować to można było smacznie zjeść przygotowane potrawy oraz słodkości a było w czym wybierać, największą popularnością  przy tej pogodzie dobre wzięcie miało grzane wino jednakże do konsumpcji przygotowane było ; kawa ,kołacz,herbata,ciastka ,grochówka,grzana kiełbasa, langosze,frytki,na stole nie zabrakło też chleba ze swojskim smalcem. Wracając do programu to przypomnę że w nastrój adwentowy wprowadziły nas występy dzieci szkolne oraz przedszkola i świetlicy za co przybyły do nas Św.Mikołaj w asyście diabła oraz anioła obdarował wszystkie dzieci paczkami świątecznymi. Po wizycie mikołaja  swoimi umiejętnościami wykazał się przybyły do nas po raz kolejny kucharz z telewizji TVS p. Remigiusz Rączka który uczył co niektóre osoby jak ugotować smaczny żurek. W czasie trwania imprezy cały czas prowadzona była loteria fantowa  gdzie w finale był losowany nowy SKUTER. Po wylosowaniu ostatniej i najcenniejszej nagrody około godz.19,30 goście zaczęli rozchodzić się do domu. Chciałbym jeszcze raz podziękować wszystkim tym którzy w jakikolwiek sposób przyczynili do uświetnienia tej imprezy zarówno pracą jak i obecnością bo jaka jest satysfakcja dla organizatora jeżeli brakuje gości a tu wszyscy spisali się na medal. Pieniądze wygospodarowane na kiermaszu przeznaczone będą na prowadzenie dalszych prac przy remoncie wieży kościelnej .  Kończąc chciałbym złożyć najserdeczniejsze życzenia  z okazji nadchodzących świąt Bożego Narodzenia oraz dużo zdrowia i błogosławieństwa bożego na nadchodzący rok.

Zdjęcia z kiermaszu

Marian Studnic
Ostatnia aktualizacja ( piątek, 31 grudzień 2010 )
ZAPROSZENIE NA KIERMASZ ŚWIĄTECZNY PDF Drukuj E-mail
Napisał Chrisek   
poniedziałek, 29 listopad 2010
      Organizacje społeczne Zabełkowa zapraszają w niedzielę 5 grudnia na kolejny kiermasz świąteczny gdzie można będzie nabyć między innymi ozdoby choinkowe oraz ciastka świąteczne wykonane przez panie z KGW. Miejscowe koło DFK zajmie się wypiekiem kołacza który będzie przysmakiem do kawy lub herbaty, mając na względzie zimową aurę pomyślano o grzanym winie którego nie powinno zabraknąć, dla tych gości którzy nie przepadają za słodkościami będzie chleb ze smalcem, grochówka oraz niespodzianka przygotowana przez goszczącego już kolejny raz kucharza z telewizji TVS Remigiusza Rączki. Św. Mikołaj również przygotował paczki dla dzieci które będą rozdane podczas jego wizyty, a dla starszych będzie loteria fantowa gdzie czekają różne wartościowe nagrody nagrodą główną jest SKUTER (oczywiście nowy). Całość imprezy rozpocznie się po krótkich nieszporach o godz 14,00 pod ogrzewanym namiotem ustawionym na parkingu kościelnym.
W IMIENIU ORGANIZATORÓW SERDECZNIE WSZYSTKICH ZAPRASZAMY.
Dochód z kiermaszu przeznaczony na cele remontowe kościoła.
Ostatnia aktualizacja ( wtorek, 19 luty 2013 )
Po wycieczce PDF Drukuj E-mail
Napisał Chrisek   
środa, 03 listopad 2010
     W dniach 08-10 października grupa mieszkańców Zabełkowa przebywała na wycieczce autokarowej gdzie przy pięknej pogodzie zwiedzano ciekawe miejsca kotliny Kłodzkiej oraz miejsce docelowe czyli Pragę. Parę godzin poświęcono na zwiedzanie skalnego miasta w Adrspach, później udaliśmy się w kierunku Pragi gdzie był zarezerwowany hotel. W sobotę po śniadaniu udaliśmy się do centrum gdzie rozpoczęto zwiedzanie według wcześniej przyjętego programu;Zamek Praski, Katedra Św. Wita, Bazylika Św. Jerzego, Stary Pałac Królewski, Pałac Rozenbergów, Ogród Belusztajna, oraz rynek. Po krótkim odpoczynku na rynku była okazja obejrzenia oraz przejścia po Moście Karola i dojście do przystani gdzie czekał już statek który przez dwie godziny woził nas po Wełtawie, a my mieliśmy okazję zjeść dobrą obiadokolację delektując się nie tylko podanymi potrawami ale również widokami Pragi zarówno w dzień jak i wieczorem. Po kolacji czekała nas jeszcze jedna atrakcja która miała być w piątek ale ze względu na brak czasu została przełożona n sobotę czyli Fontanna Krzyżykowa około godz. 23,00 dotarliśmy na odpoczynek do hotelu. Niedzielę jak zawsze rozpoczęliśmy od śniadania no a później przejazd autobusem do centrum i zwiedzanie Stare miasto, Żydowskie dzielnice,Plac Św Wacława, w czasie wolnym była możliwość pójścia do kościoła gdzie była odprawiana msza w języku polskim. Po mszy udaliśmy się na ostatni już obiad w Pradze no i wyjazd do domu. Myślimy iż wszyscy uczestnicy będą miło wspominać ten trzydniowy wyjazd gdzie można było posmakować czeskiej kuchni i zwiedzić dużo ciekawych miejsc do czego przyczynił się przewodnik który bardzo ciekawie opowiadał o zwiedzanych miejscach a czas wolny wypełniał dowcipem za co mu serdecznie dziękujemy. Liczymy na to iż w przyszłym roku uda się zebrać tak samo wesołą grupę ludzi którzy będą chętni do zwiedzania jeszcze wielu ciekawych miejsc zarówno w kraju jak i zagranicą. Dziękujemy jeszcze raz wszystkim uczestnikom, przewodnikowi no i oczywiście kierowcy który nas woził. Do zobaczenia na następnej wycieczce.
Remont wieży kościelne PDF Drukuj E-mail
Napisał Chrisek   
sobota, 18 wrzesień 2010
      W miniony poniedziałek grupa alpinistów firmy MONTIS z Bestwiny przystąpiła do remontu górnej części wieży kościelnej. W ramach przeprowadzonych prac planuje się : mycie ciśnieniowe elewacji,skucie słabego tynku i uzupełnienie ubytków,wzmocnienie całej elewacji impregnatami,malowanie tynku wraz z krzyżem oraz kuli,wymiana obróbek blacharskich. W trakcie prac zauważono kilka szczegółów które trzeba zrobić a nie przewidziano tego wcześniej tj: należy zabezpieczyć farbami antykorozyjnymi mocowanie krzyża do konstrukcji dachu w części pod kulą , wymiana instalacji odgromowej ,wymiana żaluzji drewnianych a zwłaszcza ramy od strony północnej. Wykonanie drewnianych żaluzji planuje się zlecić miejscowym zakładom stolarskim. Prace wykonywane przez firmę planuje się zakończyć w przyszłym tygodniu natomiast pozostałe prace na przełomie pazdziernika i listopada. Po wykonaniu tych prac wieża odzyska swój dawny blask który jest zauważalny z dużej odległości od Zabełkowa a co w ostatnim okresie było niezbyt przyjemnym widokiem dla oka zarówno mieszkańców jak i gości przyjezdnych.

Link do galerii

Ostatnia aktualizacja ( wtorek, 05 październik 2010 )
Wycieczka do Pragi PDF Drukuj E-mail
Napisał Chrisek   
środa, 15 wrzesień 2010

ZAPROSZENIE NA WYCIECZKĘ TRZYDNIOWĄ DO PRAGI

         Sołectwo Zabełków organizuje w dniach 08-10.10.2010 wycieczkę autokarową do Pragi koszt wyjazdu wynosi 490,00 zł wraz z ubezpieczeniem oraz wszystkimi atrakcjami i posiłkami wyszczególnionymi w programie poniżej , noclegi w hotelu trzygwiazdkowym w pokojach dwuosobowych. Zapisy przyjmują IRENA KUPKA oraz BOŻENA SKRZYSZOWSKA do dnia 30 września chętni przy zapisywaniu muszą mieć przy sobie nr pesel który potrzebny jest do ubezpieczenia.

WSZYSTKICH CHĘTNYCH SERDECZNIE ZAPRASZAMYPROGRAM WYJAZDU


08.10.2010 r.- Piątek

7:00 – Zabełków – wyjazd parking obok kościoła

13:00 – Adrspach – zwiedzanie Skalnego Miasta

16:00 – przejazd do Pragi – zakwaterowanie

18:30 – obiadokolacja w hotelu

20:00 – Fontanna Kriżikowa

09.10.2010 r.- Sobota

8:30 – wyjazd z hotelu – zwiedzanie:
- Zamek praski
- Katedra Św. Wita
- Bazylika Św. Jerzego
- Stary Pałac Królewski
- Pałac Rozenbergów
- Zwiedzanie Ogrodu Baleusztajna
- czas wolny na rynku
- Most Karola

17:00 – dwugodzinny rejs statkiem z obiadokolacją na pokładzie

20:00 – przejazd do hotelu

10.10.2010 r. – Niedziela

8:30 – przejazd do centrum – zwiedzanie:
- Żydowskie miasto
- Stare miasto
- Plac Św. Wacława
- czas wolny

15:00–wyjazd do Polski

Osoby które w czasie wolnym będą chciały skorzystać z dodatkowego posiłku - koszt obiadu wyniesie od 200 – 300 KC.

Ostatnia aktualizacja ( sobota, 18 wrzesień 2010 )
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 55 - 63 z 101