Start arrow Świetlica
 
 
Świetlica PDF Drukuj E-mail
Nadesłał Ewa   
sobota, 06 styczeń 2007
   Świetlica Wiejska w Zabełkowie istnieje od kilkunastu lat. Do 1 grudnia 1992 roku kierownikiem i instruktorem zajęć była pani Genowefa Kaszny. Od 1 grudnia 1992 roku kierownikiem świetlicy została p. Zuzanna Kwiatkowska Lustig. W czasie jej kierownictwa, jak i w pózniejszym czasie, w cotygodniowym planie zajęć były: kółko recytatorskie, zespół wokalny, nauka gry na instr. klawiszowych, flecie,zespół taneczny, zajęcia plastyczno techniczne połączone z teatrzykiem kukiełkowym, kółko teatralne, nauka języka angielskiego, kółko plastyczne. Można było korzystać z pomocy w odrabianiu zadań domowych, szczególnie matematyki.

  Poniedziałek     Wtorek          Środa     Czwartek       Piątek 
 13.00-19.00 14.00-19.00 15.00-18.00 14.00d-19.00 14.00-19.00
13.00- rytmika
14.00- nauka gry
17.00- zaj. sportowe
14.00- nauka gry
17.00- zaj. sportowe
15.00- kółko plastyczne14.30- zespół taneczny
17.00- zaj. sportowe
14.00- nauka gry
17.30 zespół wokalny

   Wśród zatrudnionych instruktorów należy wymienić: p. Zuzannę Kwiatkowską -Lustig, Agnieszkę Drobny,Annę Gajęcką, Agnieszkę Gonsior,Irenę Szweda,Sabinę Jeziorską, Iwonę Krupa,Dorotę Nikel.Siedzibą świetlicy początkowo były pomieszczenia LKSna boisku w Zabełkowie. 22 maja 1994 roku dzięki staraniom p. Lustig nastąpiło otwarcie nowej świetlicy w pomieszczeniach piwnicznych pod przedszkolem, gdzie ma miejsce do chwili obecnej. W 2003 r. po rezygnacji z pracy p. Lustig, kierownictwo świetlicy zostało powierzone dotychczasowemu instruktorowi - p. Dorocie Nikel.    Obecnie, jak i w poprzednich latach działalność świetlicy opiera się na prowadzeniu stałych ,cotygodniowych zajęć oraz na organizowaniu imprez kulturalnych i edukacyjno - rekreacyjnych dla dzieci i młodzieży.

Image
Wycieczka do Tworkowa


Image
Wycieczka do Tworkowa

   Świetlica przede wszystkim rozwija zainteresowania muzyczne - prowadzi odpłatną naukę gry na instr. klawiszowych (pianino, keyboard) - naucz. D.Nikel.Zajęcia te są indywidualne, na które uczęszcza 18 uczniów z Zabełkowa i okolicznych wiosek.
   Zespół taneczny Radość jest prowadzony przez p. Ilonę Swierczek. We wrześniu, po przesłuchaniach powstał nowy zespół, który liczy 16 członków- 10 dziewcząt i 6 chłpoców w wieku 6-8 lat. Poprzedni skład zespołu Radość po wielu latach pracy i osiągnięciu wielu sukcesów i wyróżnień uległ rozwiązaniu.

Image
Zespół taneczny


Image
Zespół taneczny


Image
Występy


Image
Występy


Image
Występy

   Kółko plastyczne prowadzone jest przez p.mgr E.Jura. Na te zajęcia uczęszczają chętnie uczniowie w różnym wieku, od przedszkolaków po gimnazjalistów, a ich celem jest rozwijanie zdolności plastycznych.

Image
Zajęcia w świetlicy


Image
Zajęcia w świetlicy


Image
Zajęcia w świetlicy

  W planie zajęć jest również czas na zajęcia sportowe jak tenis, piłkarzyki, gry stolikowe.
   Świetlica organizuje również imprezy, a ostatnią była  wystawa: " GMINA KRZYŻANOWICE  W MALARSTWIE I FOTOGRAFII" oraz spotkanie przedświąteczne z osobami starszymi i samotnymi.

Image
G.Utracki-autor fotografii i B.Adamczyk-autor obrazów


Image
Autor zdjęć G.Utracki i kierownik świetlicy D.Nikiel


Image
Współpraca z bibiotekarką p. T Brzeźniak


Image
Wystawa cz. artystyczna - gra A. Zaruba


Image
Wystawa cz. artystyczna - recytacje K.Kotas i N. Krupa


Image

Image
Wystawa

   Pomieszczenia świetlicy wykorzystywane sa również do prowadzenia zebrań wiejskich i różnych imprez środowiskowych.
   W świetlicy ma swoją siedzibę KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH. W okresie jesienno - zimowym w każdą środę od godz. 16.00 p. T. Rycka ,z innymi paniami prowadzi kurs robót na drutach i szydełku. Serdecznie zapraszają.
 
Dorota Nikel

 

Ostatnia aktualizacja ( wtorek, 11 maj 2010 )