Start
 
 
Echa dożynek 2007 PDF Drukuj E-mail
Napisał Administrator   
czwartek, 04 październik 2007

15 i 16  września na boisku LKS przy ul. Raciborskiej odbyły się Dożynki Powiatowo-Gminne. Organizatorem była Rada Sołecka wsi Zabełków.


             Uroczystości zainaugurowała msza św. dziękczynna odprawiona w kościele parafialnym pod wezwaniem Św. Jadwigi. Po mszy św. oaz uroczystym obiedzie barwny korowód dożynkowy w asyście orkiestry dętej z Bawarii przemaszerował na teren boiska przy ul. Raciborskiej, gdzie na specjalnie przygotowanym miejscu przed sceną ustawiono pięknie wykonane wieńce z okolicznych wsi powiatu raciborskiego.. Na początku oficjalnej części uroczystości na ręce Wójta oraz Przewodniczącego Rady Gminy przekazany został przez starostów dożynek Państwa Marii Staś i Ireneusza Derkowski- symboliczny chleb dożynkowy. Następnie głos zabrał Wójt Gminy. W swoim wystąpieniu zwrócił się w szczególności do rolników i ich rodzin ze słowami podziękowania za trud codziennej pracy na roli.
        W programie Święta Plonów znalazły się m.in. występy zespołów , koncerty estradowe loterie fantowe i wiele innych atrakcji. W części artystycznej wystąpiły dzieci z Przedszkola w Zabełkowie, świetlicy, a także szkoły. Wiele miłych wrażeń dostarczyły również zebranym występy młodzieżowego zespołu pieśni i tańca „Uśmiech „ i „Radość”. Publiczność bawiła się i tańczyła do późnych godzin nocnych w sobotę i  niedzielę  Dodatkową atrakcją były pokazy sztucznych ogni.
        Dożynki były także okazją do podsumowania gminnego konkursu plastycznego „Polska Wieś 2007”, laureatom wręczono dyplomy i książki.
       Komitet Organizacyjny dożynek składa gorące podziękowania wszystkim osobom, które były bezpośrednio i pośrednio zaangażowane w organizację uroczystości, a szczególnie pracownikom obsługi i osobom czuwającym nad porządkiem i bezpieczeństwem imprezy. Wyrazy podziękowania skierowane są również do sponsorów, którzy wsparli materialnie i finansowo nasze wspólne święto. 


Kliknij aby zobaczyć zdjęcia z dożynek


                  Składamy serdeczne podziękowania panu Jackowi Hornikowi oraz jego synowi Kamilowi z Bielska Białej za uświetnienie korowodu przejazdem zabytkowymi ciągnikami jak również innym delegacjom z sołectw naszej gminy, których pojazdy oraz zaprzęgi brały udział w korowodzie. Podziękowania należą się również mieszkańcom Zabełkowa, którzy bardzo pięknie przyozdobili swoje posesje oraz tym wszystkim co bezinteresownie pomagali w przygotowaniu uroczystości w kościele jak i na boisku a zwłaszcza tym co całe dwa dni obsługiwali stoiska gastronomiczne. Podziękowania również dla wszystkich sponsorów, którzy w różnej formie przyczynili się do uświetnienia tej imprezy. Dziękuję i pozdrawiam.

Marian Studnic
Ostatnia aktualizacja ( czwartek, 24 lipiec 2008 )
< Poprzedni   Następny >
Cytaty
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Linki:
Sonda
Czego brakuje na zabełków.pl