Start arrow KGW
 
 
KGW PDF Drukuj E-mail
Nadesłał Ewa   
niedziela, 20 styczeń 2008
ZAPRASZAMY
Chcesz poznać tajniki prac na szydełku lub drutach ?  Wstąp do nas!
Środa godz. 15 00 - kurs robótek na drutach i szydełku (bezpłatny)
DZIEŃ KOBIET 2010 r

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image


Jak spędzic zimowe wieczory ? Zapraszamy do świetlicy w kazda środe od godz.15.00 na kurs robot na szydelku i na drutach

   Przygotowania do dozynek


Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image       Nasze ogrody

 Stały się  juz tradycją wyjazdy do szkółek po nowe ,ciekawe sadzonki do naszych ogrodów. Tym razem znowu nasze gospodynie wybrały się na zakupy, które zorganizowała przewodnicząca KGW. Zakupy wiadomo udane, nasze ogrody coraz to ciekawsze i piękniejsze. Panie zadowolone, bo znowu można sie było spotkać, pośmiać i zaopatrzyć w nowe okazy. Gratuluje pomysłu. Powodzenia!
                                               Gospodyni


Zakończenie kursu robót ręcznych.


Efekty zimowego kursu robót ręcznych można było zobaczyć 5 kwietnia w swietlicy w Zabełkowie. Mieszkańcy Zabełkowa i okolic mogli podziwiać piękne serwetki, serwety, szale, sweterki, kamizelki i ozdoby świąteczne zrobione na szydełku lub na drutach. Gospodynie wystawy częstowały gości kawą i ciasteczkami. Wystawę, jak co roku odwiedził dyrektor GZOKSiT Grzegorz Utracki.Bakcyl połknięty, myślę że dalej wieczory zajmować będą prace na szydełku, lub na drutach. Zachęcam inne Panie, bo warto. Prace te nie tylko dają wiele satysfakcji, ale i uspakajają, wypełniając wolny czas. Dziękujemy pani Teresie Rycka, która poświęciła swój wolny czas. Pod jej czujnym okiem i dzięki jej pomysłom powstały te cudeńka. Pani Tereso zapraszamy na drugi rok! Jeszcze raz dziękujemy! Oczywiście zapraszamy inne panie.

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image


    Gospodynie piekły śląski kołacz, który jest tradycyjną potrawą na śląsku, a cieszy podniebienia nawet najwybredniejszych smakoszy. Koło organizuje różne spotkania i kursy: szydełkowania, robienia na drutach itp. Efektem czego są wystawy pięknych, misternych robótek ręcznych. Przewodniczącą KGW przez prawie 25 lat była pani Małgorzata Helczyk, poświęciła tej pracy wiele czasu i energii. Niestety w listopadzie 2007 roku zrezygnowała z tej funkcji, dlatego tutaj chcielibyśmy jeszcze raz p. Małgorzacie serdecznie podziękować za trud i oddanie. Wiadomo, że jest to praca społeczna i to nie łatwa. Na ręce p. Helczyk na ostatnim zebraniu KGW złożyli podziękowania Wójt Gminy Krzyzanowice, dyrektor GZOKiS w Tworkowie, sołtys wsi Zabełków jak i członkinie koła. Było za co dziękować, to prawie ćwierć wieku pracy. Funkcję przewodniczącej KGW w Zabełkowie pełnić teraz będzie p. Irena Kupka , została wybrana jednogłośnie na ostatnim zebraniu sprawozdawczo-wyborczym KGW. Gratulujemy i życzymy sukcesów.
KGW ma swoją siedzibę w świetlicy wiejskiej w Zabełkowie przy ul. J Rymera .W okresie zimowym odbywa się w każdą środę o godz. 16.00 kurs robót na szydełku i na drutach. Chętnych zapraszamy. 


Image
Świelica wiejska - przed wyborem przewodniczacej KGW
Image

Image
Podziękowania i kwiaty dla Pani Przewodniczacej  KGW - M. Helczyk
Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

    Koło Gospodyń Wiejskich pod nowym kierownictwem kontynuuje swoją działalność. Ważnym ogniwem pracy jest pielęgnowanie tradycji regionalnej.Członkinie KGW w Zabełkowie wzięły udział w pokazowym skubaniu pierza w dniu 19 II 2008 r w Centrum Kultury w Tworkowie. Przy górach piętrącego sie pierza opowiadano śląskie wice, amatorzy pióra prezentowali swoje utwory, do których akompaniował na akordeonie sam  Wójt Gminy L. Fulneczek. Dyrektor GZOKSiT dodawał animuszu wszystkim szkubaczkom. W tej swoistej lekcji z regionalizmu uczestniczyli uczniowie ZSO w Tworkowie i przedszkolaki.

     Już tradycją naszej gminy stały się świąteczne kiermasze. Na nich członkinie KGW prezentuja swoje wypieki i umiejętności kulinarne. Tegoroczny Wielkanocny Kiermasz Świąteczny miał miejsce w Centrum Kultury w dniu 9 marca. Wśród wielu stoisk ze smakołykami znalazło się również stoisko KGW z Zabełkowa. Gospodynie w pięknych, odnowionych strojach ludowych zapraszały do konsumcji śląskiego kołacza. Tylko kołacz wypieczony przez nasze gospodynie smakuje najlepiej! Urozmaiceniem kiermaszu był konkurs na "gaik". Jury w składzie: Agnieszka Drobna - emerytowana nauczycielka, miłośnik, znawca folkloru i Julita Ćwikła etnograf muzeum w Raciborzu podkreśliły uwage podtrzymywania tradycji i zgodnie oceniły wkład wszystkich świetlic w przygotowaniu prezentacji wiosennego obyczaju.Wrazeń kulturalnych dostarczyły występy zespołu "Syryniczki" i monolog gwarowy o raju na ziemi - szumnej zabełkowskiej krainie, pólfinalistki konkursu "Po naszymu, po śląsku" A. Drobnej. W tej imprezie wiosennej uczestniczyli znakomici goście: poseł na Sejm -Henryk Siedlaczek, senator - Antoni Motyczka i goście ze Starostwa w Raciborzu. Nad całością imprezy czuwał Dyrekor GZOKSiT Grzegorz Utracki i prowadząca Sabina Ciuraj.

opr.A. Drobny


Dzien Kobiet obchodziły rowniez gospodynie KGW w Zabelkowie.
Jak? Oczywiscie, milo i sympatycznie, a wspaniale rozweseliła grono niezawodna Pani Nikel, grajac i spiewajac znane piosenki. Panie wrocily do domów napewno zadowolone i zrelaksowane.
Podziekowania dla organizatorow tego spotkania.

Image

Image

Image

Image

Image

Image
d
Ostatnia aktualizacja ( wtorek, 04 styczeń 2011 )